Piątek 29.03.2024

>> Witamy na naszej stronie <<

Wiadomości

• Jeszcze niedawno cieszyliśmy się z pierwszego miejsca w powiatowym konkursie You can sing organizowanym przez ZSTiL , a tu kolejny sukces.

Oliwia Fijałkowska - uczennica klasy ósmej, zdobyła drugie miejsce w gminnym konkursie piosenki angielskiej You can sing, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Grodzisku Mazowieckim. Oliwia śpiewała "Stand by me" Bena E. Kinga grając jednocześnie na ukulele.

Gratulujemy naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów, które z pewnością wkrótce nastąpią.

• Grupa młodzieży (34 uczniów) z naszej szkoły właśnie wróciła z obozu szkoleniowo-językowego "YouthMaster -Akademia Młodych Osobowości".

Blisko pięć dni spędziliśmy w samym sercu Kotliny Kłodzkiej, 3 km od granicy z Czechami (której oczywiście nie omieszkaliśmy przekroczyć), w bardzo przyjemnym i wygodnym ośrodku Jonny's Apartaments w miejscowości Stary Gierałtów.

Był czas na wypoczynek i naukę, naprawdę można było się osłuchać - sześć godzin angielskiego dziennie. Poznaliśmy kulturę innych krajów, m.in. Francji, Włoch i Ukrainy, uczyliśmy się pracować metodą projektu i poznaliśmy co to marketing i jak go wykorzystać w budowaniu marki. Było wiele zabawy i śmiechu podczas gier integracyjnych. Szkoda tylko, że nie było wiele okazji do konwersacji, bo wolontariusze, z wyjątkiem głównego trenera, okazali się bardzo młodzi i niedoświadczeni.

• Damian Kosowski - uczeń klasy 3c naszego gimnazjum zajął trzecie miejsce w XIV Gminnym Konkursie Języka Angielskiego "The Greatest British Bands". Damian stracił zaledwie 3,5 punkta do najlepszego wyniku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. nauczyciele ZSP nr 1

• Spektakl anglojęzyczny w Teatrze Buffo

Kolejny raz nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl anglojęzyczny w Teatrze Buffo w Warszawie. Tym razem było naprawdę ambitnie, bo aktorzy TNT Theatre przyjechali do nas ze sztuką Szekspira ,, Macbeth". Nawet uczniowie III klas gimnazjum mieli trudności ze zrozumieniem staroangielskiego (liczyliśmy na jakiś przekład na język współczesny, ale niestety) Po raz pierwszy pojechała z nami grupa sześciu uczniów klas ósmych, dla nich to dopiero było wyzwanie. Pomocne okazało się  wprowadzenie i krótkie streszczenie, które otrzymaliśmy od naszej nauczycielki angielskiego, a  które mogliśmy przeczytać wcześniej. Na szczęście istnieje jeszcze coś takiego jak body language, dzięki której udało się zrozumieć ogólny wątek  sztuki Szekspira. W każdym razie przed nami jeszcze dużo pracy, choć teraz angielski w szkole od razu wydaje mi się łatwiejszy.

• Informacje na temat strajku

Informacje na stronie szkoły podstawowej.

Szkoła Postawowa nr 4