Mikołajki w Domu Dziecka w Strobowie 2016

„Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”  tymi słowami najprościej można opisać akcję, którą przeprowadziliśmy w naszej szkole wspólnie z Parafią Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Maz. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich postanowili obdarować upominkami wychowanków Domu Dziecka w Strobowie k/ Skierniewic.
    Całą akcją kierował Proboszcz ks. Janusz Starosta. Z Jego inicjatywy do akcji włączyli się parafianie oraz wychowawcy i uczniowie naszej szkoły. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zakup upominków. Każdy wychowanek  Domu Dziecka otrzymał komplet pościeli oraz ręczniki z wyhaftowanym swoim imieniem.
    3 grudnia 2016r. Ks. Proboszcz i grupa osób bezpośrednio zaangażowana w akcję na czele z ks. Proboszczem pojechała do Strobowa. Zabraliśmy pięknie zapakowane prezenty dla dzieci, własnoręcznie zrobione przez wolontariuszki pralinki Rafaello dla pracowników Domu Dziecka, pierogi, paszteciki, barszczyk czerwony i ciasta zrobione przez Panie z Parafii Przemienienia Pańskiego.
    W Strobowie czekała na nas niespodzianka. Wychowankowie razem z opiekunami i pracownikami placówki ugotowali wigilijną zupę grzybową i zrobili sałatkę. W stołówce czekał pięknie nakryty i udekorowany stół, przy którym wspólnie usiedliśmy. Jedna z najmłodszych wychowanek przeczytała ewangelię, podzieliliśmy się opłatkiem i wspólnie śpiewaliśmy kolędy.
    Najważniejszym jednak punktem programu było rozdanie prezentów przez „prawdziwego” Mikołaja”. Radość dzieci sprawiła nam ogromną przyjemność.
    Chcielibyśmy ogromnie podziękować tym wszystkim, którzy wzięli udział w świątecznej akcji, za okazane serce i poświęcenie swojego czasu.
     Parafii Przemienienia Pańskiego
    Gimnazjum nr 1 z Grodzisk Maz.

Zapraszamy do albumu fotograficznego