Zarządzenie - Dziennik elektroniczny (zał.) Administrator Dziennika Elektronicznego Projekt Edukacyjny Projekty Edukacyjne - tematy Basen - usprawiedliwienia Zarządzenie - Papierosy elektroniczne Regulamin przetargu

Projekt Edukacyjny

WARUNKI REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO

W GIMNAZJUM NR 1 IM. NOBLISTÓW POLSKICH

W GRODZISKU MAZOWIECKIM

1. Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Grodzisku Mazowieckim obowiązkowo biorą udział w realizacji projektu edukacyjnego.
    2. Projekt edukacyjny jest zespołowym, planowanym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod.
    3. Wychowawca klasy na początku roku szkolnego, w którym uczniowie będą realizować projekt edukacyjny, informuje uczniów i ich rodziców (prawnych opiekunów) o warunkach realizacji projektu edukacyjnego.
    4. W szczególnych sytuacjach uczeń, który nie zrealizuje w danym terminie projektu, zwraca się z prośba do Dyrektora o wyznaczenie dodatkowego terminu.
    5. Zakres tematyczny projektu edukacyjnego może dotyczyć wybranych treści nauczania określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów lub wykraczać poza te treści.
    6. Na początku każdego roku szkolnego (do 30.09.) każdy nauczyciel opracowuje dwa tematy projektu edukacyjnego i  przekazuje je do koordynatora.
    7. Dyrektor w każdym roku szkolnym powołuje szkolnego koordynatora projektu edukacyjnego.
    8. Koordynator zbiera tematy projektów, publikuje je na stronie internetowej szkoły i tablicy ogłoszeń.
    9. Zespół uczniów realizujących projekt edukacyjny powinien liczyć nie mniej niż cztery i nie więcej niż dziesięć osób.
    10. Projekt edukacyjny jest realizowany przez zespół uczniów pod opieka nauczyciela i obejmuje następujące działania:

a)      Wybranie tematu projektu edukacyjnego przez  zespół uczniów przy współpracy  z nauczycielem.

b)      Przekazanie tematu projektu wraz z listą grupy koordynatorowi.

c)      Określenie celów projektu edukacyjnego, ustalenie przez nauczyciela prowadzącego projekt z uczniami rozwiązywanego problemu i zaplanowanie etapów jego realizacji (Załącznik 1)

d)     Wykonanie zaplanowanych działań

e)      Monitorowanie realizacji projektów przez nauczyciela prowadzącego projekt (Załącznik 2)

f)        Publiczne przedstawienie realizacji projektu edukacyjnego.

g)      Ewaluacja projektu (Załącznik 3 i 4 )

11. Wychowawca kontroluje udział uczniów w projekcie edukacyjnym. Opiekun projektu przekazuje wychowawcy ocenę realizacji zadań przez poszczególnych uczniów.

12. Opiekun projektu przekazuje wychowawcy ocenę realizacji zadań przez poszczególnych uczniów.

13. Zaangażowanie ucznia w realizacje projektu ma wpływ na ustalenie przez wychowawcę oceny zachowania zgodnie z zapisami zawartymi w Statucie Gimnazjum.

14. Opiekun projektu po jego zakończeniu przekazuje wychowawcy informacje o ucziale ucznia w realizacji projektu edukacyjnego (Załącznik 5)

15. Wychowawca umieszcza Załącznik 5 w arkuszu ocen ucznia oraz wpisuje informację o realizacji projektu na świadectwie ukończenia Gimnazjum.

16. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, uniemożliwiających  udział ucznia w realizacji projektu edukacyjnego, Dyrektor  gimnazjum może zwolnić ucznia z realizacji projektu edukacyjnego.

17. Następujące wzory kart stanowią kolejne załączniki do niniejszych „warunków realizacji projektu edukacyjnego „:

·         Załącznik nr 1 karta projektu edukacyjnego - PROJ_EDUK_ZALACZNIK1.doc      (PROJ_EDUK_ZALACZNIK1.pdf)

·         Załącznik nr 2 karta monitoringu projektu - PROJ_EDUK_ZALACZNIK2.doc            (PROJ_EDUK_ZALACZNIK2.pdf)

·         Załącznik nr 3 karta samooceny ucznia - PROJ_EDUK_ZALACZNIK3.doc               (PROJ_EDUK_ZALACZNIK3.pdf)(KARTA_SAMOOCENY_UCZESTNIKA_PROJEKTU.doc)(KARTA_SAMOOCENY_UCZESTNIKA_PROJEKTU.pdf)

·         Załącznik nr 4 karta ewaluacji projektu - PROJ_EDUK_ZALACZNIK4.doc               (PROJ_EDUK_ZALACZNIK4.pdf

·         Załącznik nr 5 informacja i udziale ucznia w realizacji projektu edukacyjnego.

aktualizacja  WK 05.03.2013